you're offline
Wróć

Wykonaj bezpłatne badania profilaktyczne!

05/11
rumia-zadbahjh_o_zdrowie-28102022-390.jpg
Regularne badania profilaktyczne pozwalają wykryć poważne choroby na wczesnym etapie ich rozwoju i rozpocząć leczenie. W sobotę 5 listopada zapraszamy do udziału w akcji „Zadbaj o zdrowie”. Od godziny 10.00 do godziny 18:00 w specjalnej strefie na terenie pasażu galerii handlowej będzie można bezpłatnie wykonać badania, które pozwolą ocenić stan układu krążenia i sprawdzić, czy nie grożą nam ciężkie choroby.

Badania profilaktyczne i konsultacje ze specjalistami

Na miejscu będzie można wykonać badania EKG, ocenę ukrwienia kończyn dolnych (ABI/ kostka-ramię), określić poziom cholesterolu i glukozy we krwi, a także zmierzyć tętno i saturację (poziom nasycenia krwi tlenem) oraz ciśnienie krwi. Obecny na miejscu lekarz oceni wyniki pod kątem ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca czy zawał i podpowie, jakie kolejne kroki należy podjąć. Z kolei dostępny podczas akcji dietetyk obliczy wskaźnik BMI i podpowie, jak zmienić zwyczaje żywieniowe, żeby poprawić stan swojego zdrowia. W trakcie sobotniej akcji będzie można również wykonać badanie, które wskaże ewentualne zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu C. Każdy pacjent otrzyma ankietę medyczną z podsumowaniem wyników badań.

Nauka samobadania piersi, jąder i prostaty

Dodatkowo na specjalnych fantomach, pod okiem specjalistów, będzie można nauczyć się, jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi, jąder oraz prostaty. Warto wiedzieć, jak to zrobić, bo regularne samobadanie umożliwia wykrycie nawet małych zmian, które mogą być groźne dla zdrowia i pozwala szybko zgłosić się do lekarza.

Zachęcamy do udziału!