you're offline
Wróć

Wszystko o energii podczas Ekoakademii

08/02
add this event to your calendar

choose your application

rumia-eko_akademia-30012020-390.jpg
W najbliższą sobotę 8 lutego „Ekoakademia” zaprasza dzieci na kolejne fascynujące spotkanie z nauką. Tym razem mali uczestnicy dowiedzą się m.in., co się kryje pod pojęciem energia odnawialna. Przekonają się, że może ona pochodzić z różnych źródeł, a wykonany samodzielnie model pojazdu solarnego pozwoli maluchom zrozumieć, jak działa bateria słoneczna. Wykonany pojazd będzie można zabrać ze sobą do domu.

W trakcie zabaw i warsztatów dzieci dowiedzą się także, jak działa ogniwo elektryczne i spróbują wygenerować prąd za pomocą ogórka, metalowych płytek i przewodu elektrycznego. Sprawdzą też, czy prąd popłynie, gdy ogórki zastąpimy innymi warzywami i owocami.

Wiele uśmiechu wywoła z pewnością zabawa z kamerą termowizyjną. Dzięki niej maluchy przekonają się, że ich ciało również wydziela energię i wykonają zdjęcia temperatury.

Zajęcia z cyklu „Ekoakademia” przybliżą dzieciom także zagadnienia związane z ekologią, a w popularnej grze Twister utrwalą sobie nowe zasady segregacji odpadów, by pomóc potem rodzicom w odpowiedniej segregacji domowych śmieci.

„Ekoakademia” to cykl comiesięcznych spotkań, podczas których dzieci poprzez barwne eksperymenty poznają pojęcia związane z ziemią i klimatem. Zagadnienia zostają przedstawione w ciekawy sposób, na przykładach z codziennego życia, tak aby zainteresować dzieci tematem i zachęcić do własnych poszukiwań.

„Ekoakademia” odbędzie się 8 lutego w pasażu galerii handlowej. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12:00 do 17:00. Udział w zabawie jest bezpłatny.  

Serdecznie zapraszamy! add this event to your calendar

choose your application

Share