you're offline
Wróć

Warsztaty i chemiczne eksperymenty podczas Eko Akademii

11/01
rumia-ekoakademia-08012020-390.jpg
Podczas zajęć dzieci poznają zjawiska przyrodnicze występujące na ziemi, dowiedzą się, jak troszczyć się o środowisko, a także przekonają się jak złożone są nasze zmysły – wzrok, słuch i węch.

W trakcie pierwszego spotkania Eko Akademii w trakcie zabawy i eksperymentów z użyciem przedmiotów dostępnych w domu, dzieci poznają bliżej zjawisko grawitacji, a także dowiedzą się, jak obserwować przyrodę. Z butelek napełnionych wodą najmłodsi wykonają model, który zilustruje zjawisko tornada i jego wpływ na morze czy jezioro. Następnie z produktów i substancji dostępnych w kuchni, młodzi naukowcy wykonają wulkan i odtworzą  efektowane zjawisko erupcji.

Podczas sobotniego spotkania Eko Akademii dzieci przekonają się także, jak złożone są ludzkie zmysły – węch i słuch. Będą mogły wziąć udział w quizie, w którym do rozpoznania będzie ponad 30 zapachów! Niektóre będą dobrze znane – jak woń owoców i kwiatów, ale pojawią się również zapachy mniej oczywiste. Dzieci przekonają się także, że zmysł słuchu jest bardzo precyzyjny, ale istnieje wiele czynników, które mogą utrudniać prawidłowe słyszenie. Pomoże im w tym doświadczenie z wykorzystaniem plastikowej rurki i lejków.   

Pierwsze zajęcia z cyklu „Eko Akademia” przybliżą dzieciom także zagadnienia związane z ekologią, a w trakcie warsztatów będą mogły m.in. poznać nowe zasady segregacji odpadów i pomóc potem rodzicom w odpowiedniej segregacji domowych śmieci.

„Eko Akademia” to cykl comiesięcznych spotkań, podczas których dzieci poprzez barwne eksperymenty poznają pojęcia związane z ziemią i klimatem. Zagadnienia zostają przedstawione w ciekawy sposób, na przykładach z codziennego życia, tak aby zainteresować dzieci tematem i zachęcić do własnych poszukiwań.

„Eko Akademia” odbędzie się 11 stycznia. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12:00 do 17:00. Udział w zabawie jest bezpłatny.  

Serdecznie zapraszamy!
Share