you're offline
Wróć

Przygody małego czytelnika – bezpłatne warsztaty dla dzieci

25/01
add this event to your calendar

choose your application

rumia-przygody_malego_czytelnika-21012020-390.jpg
Baśnie są nieodłącznym elementem każdej kultury. To właśnie one przybliżają czytelnikom nieznane kultury i przekazują lokalne podania, legendy i mity. Podczas pierwszego spotkania z nowego cyklu „Przygody małego czytelnika” w naszej galerii handlowej dzieci poznają bogactwo orientalnych baśni. Będą one wstępem do warsztatów i zabaw, podczas których dzieci zapoznają się z kulturą i zwyczajami Japonii, Chin i krajów arabskich.

Zajęcia będą odbywały się w trzech strefach tematycznych, z których każda będzie poświęcona odrębnej kulturze. W strefie japońskiej dzieci będą mogły stworzyć między innymi ozdobne lampiony, figury wykonane techniką origami, tekturowe postaci z bajek oraz ozdoby w kształcie kolorowych karpi, które w Japonii tradycyjnie przygotowuje się z okazji Dnia Dziecka. Chętni będą mogli zmierzyć się z japońską kaligrafią. Dla najmłodszych przygotowano animacje, podczas których poznają japoński teatr Kamishibai.

Wiele atrakcji czeka na małych uczestników również w strefie kultury chińskiej, gdzie młodzi uczestnicy będą mogli zaprojektować i wykonać wachlarze oraz karnawałowe maski z motywami chińskimi. Dzieci poznają również technikę wiązania tradycyjnych chińskich węzełków, które według źródeł historycznych były nie tylko ozdobami, ale sposobem sporządzania notatek.

Z kolei w strefie kultury arabskiej uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach, podczas których wykonają ozdoby inspirowane tradycyjną biżuterią arabską – powstaną naszyjniki i obręcze z wielobarwnymi koralikami, szkiełkami i łańcuszkami oraz czapki, podobne do tych, które noszone są do dziś przez wiele grup etnicznych. Chętni będą mogli poznać podstawowe zwroty w języku arabskim i spróbować zapisać swoje imię w tym języku.  

Dodatkowo o pełnych godzinach w kąciku czytelniczym dzieci będą mogły wysłuchać najpiękniejszych baśni czytanych przez animatorów.

Spotkanie pt. „Baśnie świata” z cyklu „Przygody małego czytelnika” odbędzie się 25 stycznia w pasażu naszej galerii handlowej. Zajęcia będą odbywały się w godzinach od 11:00 do 18:00. Partnerem wydarzenia jest Wydawnictwo Media Rodzina. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy! add this event to your calendar

choose your application

Share