you're offline
Wróć

Odkrywaj z nami tajemnice kosmosu!

07/11
add this event to your calendar

choose your application

rumia-kosmiczne_podroze-03112020-390.jpg
Wyrusz z nami w kosmiczną podróż! Startujemy 11 listopada o godzinie 18!

Jak z bliska wyglądają planety i komety? Dlaczego po nocy nastaje dzień? Między innymi tego będzie można dowiedzieć się podczas naszej akcji edukacyjnej pt. „Kosmiczne podróże”. Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, na wystawę w pasażu naszej galerii oraz do udziału w konkursie plastycznym dla szkół.

WEŹ UDZIAŁ W WIRTUALNYM LOCIE W KOSMOS

Odwiedź nasz profil na Facebooku! https://www.facebook.com/CentrumHandlowePortRumia/

Tutaj wraz z astronautami statku ARHADION 5 będzie można wyruszyć w wirtualną podróż kosmiczną i przyjrzeć się z bliska przestrzeni międzyplanetarnej. Szczegółowe i realistyczne filmy i grafiki, połączone z wnikliwym komentarzem prowadzących, przybliżą tajemnice kosmosu oraz sprawią, że 30-minutowa wirtualna podróż po galaktyce wzbudzi zainteresowanie osób w każdym wieku!

Harmonogram startów wirtualnego statku kosmicznego:

    • 11 listopada o godzinie 18:00
    • 18 listopada o godzinie 18:00
    • 25 listopada o godzinie 18:00

KOSMICZNA WYSTAWA W PASAŻU HANDLOWYM

Już od 7 do 28 listopada w naszym centrum handlowym będzie można oglądać kosmiczną wystawę. Dzięki niej będzie można poznać bliżej, jak zbudowany jest układ słoneczny, z jakich elementów składa się skafander kosmiczny czy co to jest Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. W obrazowy sposób  zostaną wytłumaczone zjawiska zaćmienia słońca i księżyca, a także pojęcia dnia i nocy oraz fazy księżyca.

KONKURS DLA SZKÓŁ

Zapraszamy szkoły podstawowe do udziału w naszym kosmicznym konkursie plastycznym! Zadanie polega na tym, aby do 27 listopada do g. 10:00 wysłać do organizatora konkursu minimum 8 zainspirowanych kosmosem prac plastycznych uczniów.

Technika prac jest dowolna, powinna mieć format A4, należy ją przesłać w formie skanu w możliwie najlepszej jakości. Zwycięska szkoła otrzyma atrakcyjną nagrodę: miniplanetarium do obserwacji kosmosu i zachodzących w nim zjawisk. Drugą nagrodą jest zestaw 12 plansz edukacyjnych o przestrzeni kosmicznej. Zwycięskie prace zaprezentujemy na naszym profilu.

Szczegóły w REGULAMINIE KONKURSU.

Zachęcamy do udziału! add this event to your calendar

choose your application

Share