you're offline
Wróć

Odkrywaj świat z Portem Rumia

Od 16/09 do 16/12
add this event to your calendar

choose your application

rumia-akademia_mlodego_odkrywcy-28082023-390.jpg
U nas nauka przez zabawę trwa cały rok! Zapraszamy na kolejną edycję lubianego przez dzieci cyklu wydarzeń „Akademia Małego Odkrywcy”. Jest to seria spotkań edukacyjnych dla całej rodziny, w trakcie których można poznać zagadnienia z różnych dziedzin nauki. Wstęp wolny!

Odkrywanie świata jest pasjonujące! Zwłaszcza, gdy towarzyszą temu ciekawe, praktyczne zajęcia i zaangażowani prowadzący.

Oto harmonogram wydarzeń:

16 września – Ale kosmos!
Podczas kosmicznych zajęć poznamy, jakimi prawami rządzi się kosmos. Sprawdzimy też, ile waży powietrze, zbudujemy rakietę z napędem odrzutowym, balon stratosferyczny oraz projektor do prezentacji gwiazdozbiorów. Zapraszamy małych naukowców do naszej stacji badawczej!

21 października – Strasznie fajny dzień
Tego dnia połączymy niesamowite pokazy z aktywnymi warsztatami. Magia czy nauka? Nie zabraknie eksperymentów, które mocno zaskoczą ich wykonawców. Pokażemy, że tajemnicze wydarzenia, wcale nie są takie straszne i mają swoje naukowe wytłumaczenie. Zimny dym, sztuczna krew – filmowe tricki nie będą już miały tajemnic!

18 listopada – Świat w ruchu
Zasady fizyki zaprezentujemy z duuużą energią! Opowiemy m.in. o sile tarcia, sile odśrodkowej i grawitacji. Wśród atrakcji: butelkowa armata, domino day, wyścigi kubków. Dowiesz się też, dlaczego rower może sam jechać. Fizyka jest wszędzie!

16 grudnia – Kreatywne mikołajki
Kreatywne warsztaty z robienia ozdób choinkowych i kartek świątecznych będą przeplatane pokazami pt. Laboratorium Św. Mikołaja.

Serdecznie zapraszamy! Bawimy się w pasażu galerii od g. 12 do 17. add this event to your calendar

choose your application