you're offline
Wróć

Odkryj tajemnice polskich parków narodowych z Żubrem Pompikiem

Od 28/09 do 29/09
rumia-zubr_pompik-21092019-390.jpg
Warsztaty przyrodnicze, studio fotograficzne, czytanki dla dzieci oraz zajęcia kreatywne to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na naszych gości. Wydarzenie, które odbędzie się 28 i 29 września będzie poświęcone polskim parkom narodowym, a ich tajemnice będzie odkrywać bohater popularnych książek - Żubr Pompik. Wstęp bezpłatny!

W Polsce są ich 23 i każdy jest wyjątkowy! Parki narodowe, bo o nich mowa, będą tematem warsztatów przyrodniczych, które odbędą się 28 i 29 września. Głównym bohaterem zajęć i zabaw dla dzieci będzie Żubr Pompik – bohater popularnego cyklu książeczek poświęconych polskim parkom narodowym.

Podczas dwudniowego wydarzenia odbędą się animacje dla dzieci, które połączą zajęcia przyrodnicze z warsztatami kreatywnymi i zabawą. Maluchy zapoznają się ze szlakami turystycznymi i atrakcjami polskich parków narodowych oraz dowiedzą się jak prawidłowo zachowywać się w lesie. Podczas zajęć przyrodniczych dzieci nauczą się rozpoznawać różne gatunki zwierząt, w tym tych chronionych oraz ich tropy i ślady. Zajęcia teoretyczne i praktyczne pozwolą rozpoznawać i badać gatunki roślin, a także stworzyć oryginalne zielniki i figurki z wykorzystaniem darów lasu. Przy pomocy prostych metod fizyko-chemicznych uczestnicy zajęć zbadają również jakość wody oraz zagrają w leśne koło fortuny. Wiedzę uzupełni spotkanie z przyrodnikami i prezentacja ich dorobku fotograficznego.

W pasażu centrum zostanie również zaaranżowane specjalne studio fotograficzne, w którym goście będą mogli zrobić sobie wyjątkowe, drukowane na miejscu zdjęcie z Żubrem Pompikiem. W strefie czytanek, o pełnych godzinach dzieci wysłuchają opowiadań o przygodach sympatycznego bohatera. Wszyscy chętni wezmą również udział w zajęciach kreatywnych, podczas których powstaną oryginalne, kolorowe plakaty. Nie zabraknie gier interaktywnych i planszowych oraz ciekawych konkursów.

Atrakcje odbędą 28 i 29 września. Zajęcia będą prowadzone od godz. 11.00 do 18.00. Wstęp bezpłatny.
 
Serdecznie zapraszamy!
Share