you're offline
Wróć

Naucz się udzielać pierwszej pomocy

Od 03/03 do 11/03
rumia-pokaz_pierwszej_pomocy-28022023-390.jpg
Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy może przydać się nam w każdej chwili. Dlatego warto uporządkować swoją wiedzę i zdobyć potrzebne umiejętności. Najbliższą okazją do tego będzie spotkanie z Grupą Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK Wejherowo, które odbędzie się 3 i 4 marca oraz 10 i 11 marca w naszym pasażu.

W trakcie pokazów ratownicy zademonstrują, jak zachować się, gdy ktoś w naszym otoczeniu potrzebuje pomocy. Będzie można zobaczyć i nauczyć się, jak prawidłowo zatamować krwotok, jak postępować, gdy u drugiej osoby nastąpi zatrzymanie krążenia i oddychania czy ułożyć chorego w pozycji bezpiecznej na czas oczekiwania na pomoc medyczną. Będzie można uporządkować wiedzę i zdobyć praktyczne umiejętności. Na najmłodszych czekają kolorowanki i zagadki, dzięki którym i oni poznają zasady udzielania pierwszej pomocy.

Dodatkowo przy stanowisku Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK Wejherowo będzie można wykonać pomiar ciśnienia tętniczego, który jest ważnym elementem profilaktyki zdrowia.

Podczas spotkania będzie można również przekazać datek na rzecz Grupy Ratownictwa. Zebrane fundusze będą przeznaczone na zorganizowanie spotkania wielkanocnego dla potrzebujących dzieci z powiatu wejherowskiego.

Punkt Grupy Ratownictwa PCK Wejherowo będzie czynny:
 
  • w piątki 3 i 10 marca od godz. 14.00 do godz. 20.00.
  • w soboty 4 i 11 marca od godz. 10.00 do godz. 20.00.

Udział w pokazach i warsztatach pierwszej pomocy jest bezpłatny. Zachęcamy do udziału w pokazach i warsztatach oraz wsparcia działalności Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK Wejherowo!