you're offline
Wróć

Kreatywny senior

25/02
rumia-senior_aktywny_kreatywny-17022023-390.jpg
Mamy wyjątkową propozycję dla seniorów, którzy szukają pomysłu na ciekawe spędzenie soboty. Podczas kolejnego wydarzenia z cyklu „Kreatywny senior” uczestnicy dowiedzą się na czym polegał kubizm i spróbują własnoręcznie wykonać portrety w tym stylu.

Warsztaty odbędą się 25 lutego od godziny 12.00 do godziny 17.00. Wstęp wolny.  

W specjalnej kreatywnej strefie zaaranżowanej w pasażu galerii handlowej będzie można poznać bliżej kubizm, czyli kierunek w sztuce popularny na początku XX wieku. Podczas bezpłatnych warsztatów kreatywnych będzie można zainspirować się, na przykład twórczością Pabla Picassa i własnoręcznie namalować portrety w stylu kubistycznym. Czy w obrazach wypełnionych geometrycznymi bryłami, które powstaną podczas zajęć, da się rozpoznać portretowane osoby? O tym przekonają się ich uczestnicy.

Warsztaty odbędą się w ramach cyklu „Kreatywny senior”, który powstał z myślą o seniorach odwiedzających nasze centrum handlowe. To okazja do spotkania osób w podobnym wieku, które interesuje sztuka i lubią własnoręcznie wykonywać dekoracje. Udział w warsztatach kreatywnych jest bezpłatny, a uczestnicy na miejscu znajdą wszelkie przybory potrzebne do wykonania kubistycznego portretu. Wykonane prace będzie można zabrać do domu. Wyeksponowane na ścianie z pewnością przyciągną wzrok domowników i gości.

Następna okazja do wzięcia udziału w cyklu „Kreatywny senior” pojawi się 18 marca, gdy w trakcie spotkania będzie można wykonać wiosenne dekoracyjne wianki.

Zapraszamy do wspólnej twórczej zabawy!