you're offline
Wróć

IX Ogólnopolska Wystawa Makiet i Modeli Kolejowych

Od 22/11 do 24/11
rumia-nostalgia_za_para-19112019-390.jpg
Wiernie odwzorowane parowozownie, stacje i bocznice kolejowe oraz modele pociągów w ruchu będzie można podziwiać w naszym Centrum Handlowym od 22 do 24 listopada. W ramach IX Ogólnopolskiej Wystawy Makiet i Modeli Kolejowych „Nostalgia za parą” gości centrum czeka wiele atrakcji. Wstęp wolny!

Już po raz szósty miłośnicy kolei i modelarstwa mogą podziwiać wyjątkową makietę kolejową w Porcie Rumia. Od 22 do 24 listopada w pasażu galerii będzie dostępna ekspozycja VIII Wystawy Makiet i Modeli Kolejowych „Nostalgia za parą”. Na makiecie wykonanej w skali 1:87 (H0) o łącznej długości ok. dwustu metrów znajdą się elementy obecne w rzeczywistym ruchu kolejowym – szlaki i stacje kolejowe oraz bocznice. Ruch na makiecie będzie również odzwierciedleniem prawdziwego funkcjonowania kolei, gdzie pociągi są prowadzone przez maszynistów, a ruchem sterują dyżurni ruchu, którzy zmieniają położenie rozjazdów i wyświetlają odpowiednie sygnały na semaforach dla maszynistów. 

Nie lada gratką dla miłośników kolei będą repliki istniejących stacji Radzymin (koło Warszawy) oraz makieta parowozowni Ostrów Wielkopolski, która będzie wyposażona w halę wachlarzową i obrotnicę, a także urządzenia do obrządzania parowozów, czyli kanały rewizyjne, żurawie wodne, dźwigi i zasobniki do nawęglania parowozów oraz wiele innych urządzeń. Na wystawie pojawią się również ciekawe modele pociągów towarowych, osobowych, pospiesznych, ekspresowych i specjalnych polskich oraz europejskich przewoźników. 

Na najmłodszych gości Centrum również czeka wiele atrakcji. Mali miłośnicy kolei po krótkim przeszkoleniu będą mogli spróbować swoich sił w prowadzeniu miniaturowego pociągu na specjalnej podłogowej makiecie kolejowej. Goście, którzy nie znają zasad ruchu kolejowego i będą zainteresowani szczegółowymi informacjami, będą mieć okazję spotkania i rozmowy z modelarzami i miłośnikami kolei, którzy chętnie opowiedzą o swojej pasji. Więcej szczegółów o wystawie makiet znajduje się na stronie www.nostalgiazapara.pl.

Wystawa makiet i modeli kolejowych „Nostalgia Za Parą” odbędzie się od 22 do 24 listopada:

- 22 listopada (piątek): jazdy testowe pociągów w godz. 15.30-19.00, 
- 23 listopada (sobota): jazdy pociągów w godz. 10.00-14.00 i 15.30-19.00, 
- 24 listopada (niedziela): jazdy pociągów w godz. 10.00-14.00 i 15.30-19.00. 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

Serdecznie zapraszamy! 
 
Share