you're offline
Wróć

Detektywistyczne zabawy dla dzieci!

29/02
add this event to your calendar

choose your application

rumia-przygody-malego-czytelnika-19022020-390.jpg
Błyskotliwe i zaskakujące książki o przygodach rezolutnej pary przyjaciół rozwiązujących kryminalne zagadki od dawna podbijają serca dzieci na całym świecie. Lasse i Maja, którzy prowadzą biuro detektywistyczne zaproszą dzieci do wspólnej zabawy. Wśród atrakcji, które będą odbywały się w ramach cyklu pt. „Przygody małego czytelnika”, każdy znajdzie coś dla siebie!

Dzieci wysłuchają opowiadań o przygodach nietuzinkowych postaci – Lassego i Mai, którym niestraszne są nawet najbardziej zawikłane łamigłówki! Do przygód bohaterów będą nawiązywać zajęcia dla dzieci, w tym warsztaty detektywistyczne i archeologiczne oraz gra miejska. Uczestnicy zajęć zapoznają się z metodami detektywistycznymi, takimi jak badanie odcisków palców, analiza dowodów czy analiza substancji. W pracy śledczego przyda się również wiedza z zakresu archeologii, dlatego mali detektywi wezmą udział w wykopaliskach, podczas których zmierzą i narysują odnaleziony skarb oraz przeprowadzą niezbędną analizę. Nie zabraknie zajęć laboratoryjnych, podczas których dzieci przeprowadzą badania dowodów pod mikroskopem.

Atrakcją będzie również gra miejska, która odbędzie się w pasażu handlowym naszej galerii. Podczas zabawy goście wcielą się w poszukiwaczy zagubionych elementów skarbu i będą mieli za zadanie rozszyfrować ciekawe zagadki sprawdzające znajomość książek oraz orientację w obiekcie. Drużyny będą musiały przejść określoną trasę złożoną z pięciu punktów, a po drodze z pewnością zmierzą się z szyframi i łamigłówkami. Moc wrażeń gwarantowana! Program spotkania inspirowany jest serią pt. „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa Martina Widmarka, z ilustracjami Heleny Willis, Wydawnictwo Zakamarki.

Spotkanie z cyklu „Przygody małego czytelnika” odbędzie się 29 lutego w godzinach od 11:00 do 18:00. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy! add this event to your calendar

choose your application

Share