you're offline
Wróć

Daj książkom drugie życie i przekaż potrzebującym dzieciom.

Od 21/11 do 31/01
rumia-cyrkuluj_ksiazeczko-22112022-390.jpg
Akcja pod hasłem „Cyrkuluj książeczko” to coroczna zbiórka książek dla dzieci, którą organizujemy we współpracy z fundacją „Już pomagam”. Wszystkie egzemplarze przyniesione przez naszych klientów zostaną przekazane maluchom przebywającym w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych. Akcja potrwa do 31 stycznia 2023 roku.

Czytanie kształtuje wyobraźnię i pomaga oderwać się od codziennych zmartwień. Jest to szczególnie potrzebne dzieciom przebywającym w szpitalach, domach dziecka czy placówkach pogotowia opiekuńczego. Z myślą o tych maluchach co roku organizowana jest zbiórka książek pod hasłem „Cyrkuluj książeczko”, a patronem akcji jest Henryka Krzywonos-Strycharska. Książki mogą być używane, ważne jednak, żeby były w dobrym stanie i mogły nadal cieszyć dzieci.

Książki z bajkami, powieściami, wierszykami, lekturami szkolnymi czy ilustrowane albumy zebrane w trakcie akcji zostaną przekazane wybranym oddziałom dziecięcym szpitali, domom dziecka, pogotowiu opiekuńczemu, a także szkołom podstawowym, w tym szkołom specjalnym. Część z nich trafi także do publicznych bibliotek, dzięki czemu dzieci będą miały łatwiejszy dostęp do świata literatury. Wystarczy przyjść z książkami do naszego centrum handlowego i włożyć je do specjalnie oznaczonej skrzyni, która w pasażu galerii jest dostępna od 26 listopada do 31 stycznia 2023 roku.