you're offline
Wróć

Bezpłatny teatrzyk dla dzieci w Rumi

09/09
rumia-lesna_przygoda-05092023-390.jpg
Bohaterowie przedstawienia pt. „Leśna polana” - Gajowy Zając i wiewiórka Wiera - zabiorą najmłodszych w niezapomnianą teatralną podróż z cyklu „Rodzinne soboty z teatrzykiem”. Bezpłatny spektakl z udziałem m.in. tych dwóch zwierzątek będzie można obejrzeć 9 września o godzinie 13 i 16 w Porcie Rumia.

Spektakl „Leśna polana”, który odbędzie się w najbliższą sobotę 9 września w Porcie Rumia, to wartościowa opowieść o tym, jak troszczyć się o naturę. Główni bohaterowie to Gajowy Zając, strażnik lasu oraz jego przyjaciółka wiewiórka Wiera, którzy wspólnie zaproszą dzieci na leśną polanę. Tam mali widzowie razem z bohaterami opowieści będą mogli zaopiekować się leśnymi mieszkańcami. Pomogą nakarmić głodne zwierzęta, pomogą też mrówkom w ich dzielnej pracy, ale przede wszystkim nauczą się dostrzegać, szanować i wspierać naturę.

Przez cały rok, w wybrane soboty, w Porcie Rumia dzieci mogą oglądać bezpłatne przedstawienia teatralne w ramach cyklu „Rodzinne soboty z teatrzykiem”. Młodzi widzowie poznają barwnych bohaterów oraz pełne niespodziewanych zwrotów historie, dzięki którym przekonują się, jak ważne są uniwersalne wartości jak przyjaźń, szczerość czy wrażliwość.

Tego samego dnia w godz. 12-16 instruktorzy z Miejskiego Domu Kultury w Rumi przeprowadzą tematyczne warsztaty, w trakcie których dzieci będą tworzyć maskę Gajowego Zająca, a także leśne jesienne drzewo i kwiaty. Z kolei na małych fanów literatury będzie czekała gra terenowa z nagrodami. Zabawa jest związana z promocją książki „Kaszubaki – bajki o stworach z kaszubskiej paki”, której autorem jest Kaszub z dziada pradziada Andrzej Lanc. Wydarzenie będzie okazją do bezpośredniej rozmowy z pisarzem oraz do zdobycia autografu.
Przedstawienie „Leśna polana” odbędzie się 9 września o godz. 13 i 16, natomiast warsztaty w godz. 12-16 w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Wstęp wolny.