you're offline
Wróć

Bezpłatne spektakle dla dzieci

Od 09/09 do 02/12
add this event to your calendar

choose your application

rumia-teatrzyki-28082023-390.jpg
Mądre i porywające spotkania ze sztuką na okrągły rok – to znak rozpoznawczy naszego centrum! „Rodzinne soboty z teatrzykiem” powracają po wakacyjnej przerwie z nowym repertuarem. Wstęp wolny!

Nasze przedstawienia są barwne i wypełnione baśniowymi postaciami. Młodzi widzowie poznają barwnych bohaterów oraz pełne niespodziewanych zwrotów historie, dzięki którym przekonują się, jak ważne są uniwersalne wartości takie jak przyjaźń, szczerość czy wrażliwość.

Oto harmonogram wydarzeń:

9 września – Leśnia Polana
Gajowy Zając, strażnik lasu wraz z przyjaciółką wiewiórką Wierą, zapraszają dzieci na leśną polanę! Tam razem z bohaterami opowieści zaopiekujemy się leśnymi mieszkańcami. Pomożemy nakarmić głodne zwierzęta, wspomożemy mrówki w ich dzielnej, codziennej pracy, ale przede wszystkim nauczymy się dostrzegać, szanować i wspierać naturę, która jest przecież tak blisko każdego z nas.

7 października – Baśń o sobotniej górze
,,Dawno, dawno temu, w leśnej chacie żyła matka z trzema synami…’’ - tak zaczyna się opowieść starego bajarza, który przy czarodziejskich dźwiękach gęśli opisuje niezwykłą historię matki i jej trzech dzielnych synów. Spektakl przenosi widza do świata staropolskiej baśni ludowej. Dzieci razem z bohaterami przeżywają różnorodne emocje, smutek i radość, lęk i nadzieję, zaskoczenie i oczekiwanie. Spektakl pozostawia w młodym widzu nadzieję, że dobro i szczerość zawsze w końcu zwyciężą, trzeba tylko umieć podążać za głosem swego serca.

4 listopada – Perypetie Pluszowego Misia
Hieronim nie jest pięknym, nowym misiem. Nie ma kolorowej kokardy ani fantazyjnego stroju... a co najgorsze, zamiast szerokiego uśmiechu jego pyszczek ma smutny wyraz. Dlatego też, mimo licznych promocji, dzień po dniu Hieronim zostaje sam na sklepowej półce, cichutko roniąc pluszowe łzy. Aż tu nagle... TAK! Ktoś go kupił! Pluszowe serduszko aż szybciej zabiło z emocji, gdy ktoś wreszcie czule go przytulił. Jednak czarne chmury znów zbierają się nad głową misia. Czyżby groził mu samotny powrót na zakurzoną półkę? Ciepła i wesoła bajka o tym, jak cenna jest przyjaźń, o zawiłościach pluszowego świata i o tym, dlaczego warto dbać o tych, których kochamy!

2 grudnia – Kolorowy Bal
Pan Kolorek i Pani Barwinka przygotowali dla dzieci kolorowy bal. Będzie to bal niezwykły, teatralny. Udział w nim wezmą marionetkowe motyle. Poproszą one dzieci o pomoc w zbieraniu kwiatowego pyłku. Trzeba też będzie zebrać różnobarwne owoce i warzywa. Oprócz motyli do zabawy dołączą kolorowe stonogi, które razem z dziećmi wezmą udział w wyścigach, a tęczowe koniki będą brykać z milusińskimi w rytmie walca. Pan Kolorek i Pani Barwinka przygotowali dla dzieci jeszcze wiele innych niespodzianek, które poznacie, przychodząc na kolorowy bal.

Serdecznie zapraszamy! Początek spektakli w pasażu galerii o godz. 13 oraz o 16. add this event to your calendar

choose your application