you're offline
Wróć

"Akademia małego odkrywcy" zaprasza do wspólnego poznawania świata

20/05
rumia-alkademia_malego_odkrywcy-27042023-390.jpg
Nauka przez zabawę dla całej rodziny i przez okrągły rok! Tak w skrócie można opisać nasz cykl bezpłatnych wydarzeń pt. "Akademia małego odkrywcy". Jest to seria spotkań edukacyjnych dla całej rodziny, w trakcie których można poznać naukowe zagadnienia z różnych dziedzin nauki.

Podczas najbliższego spotkania z cyklu "Akademia małego odkrywcy", które odbędzie się w sobotę 20 maja najmłodsi poznają świat kolorów i przekonają się, jaką rolę w ich rozpoznawaniu przez nasz mózg odgrywa światło. Zapraszamy od godziny 12.00 do godziny 17.00.

Podczas wspólnej zabawy dzieci poznają tajniki kolorów i dowiedzą się ilu barw potrzebuje malarz, żeby wykonać obraz. W trakcie eksperymentów uczestnicy poznają wyjątkowe kolory, jak magenta, indygo, tango czy jasnoróżowy potocznie nazywany "majtkowym". Pod okiem instruktorów dzieci będą łączyły i rozdzielały kolory, przelewając barwne ciecze.

Uczestnicy spotkania pt. "Wytwórnia kolorów" układając barwne dyski, na własne oczy przekonają się, jaki kolor ma światło. Mali odkrywcy zbudują również kalejdoskop, czyli ulubioną zabawkę królowej Wielkiej Brytanii – Wiktorii.

Wszystkich spragnionych wiedzy zapraszamy na kolejne spotkanie pt. "Mały detektyw" zapraszamy 17 czerwca. Ono zakończy półroczny cykl pt. "Akademia małego odkrywcy", który odbywa się w naszej galerii handlowej.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.