you're offline
Wróć

"Akademia małego odkrywcy" zaprasza do wspólnego poznawania świata

15/04
rumia-akademia_malego_odkrywcy-12042023-390.jpg
Nauka przez zabawę dla całej rodziny i przez okrągły rok! Tak w skrócie można opisać nasz cykl bezpłatnych wydarzeń pt. „Akademia małego odkrywcy”. Jest to seria spotkań edukacyjnych dla całej rodziny, w trakcie których można poznać naukowe zagadnienia z różnych dziedzin nauki.

Najbliższe spotkanie z cyklu „Akademia małego odkrywcy”, które odbędzie się w sobotę 15 kwietnia będzie poświęcona ekologii, a jej uczestnicy przekonają się, że każdy może zostać ekobohaterem.

Podczas wspólnej zabawy dzieci dowiedzą się, jak na co dzień troszczyć się o środowisko. Naukowe eksperymenty pozwolą małym uczestnikom zrozumieć czym jest energia odnawialna i jak pozyskać prąd z wiatru, słońca czy słonej wody. Nie lada atrakcją będzie pokaz modelu auta napędzanego wodorem. Mali uczestnicy spotkania zobaczą również, jak wygląda wieża filtracyjna, która pozwala oczyścić zabrudzoną wodę.

Jedna z części sobotniego spotkania będzie poświęcona ważnemu tematowi, jakim jest recykling. Aby odzyskać cenne surowce wtórne, warto zacząć od odpowiedniej segregacji odpadów. Żeby utrwalić sobie jej zasady i pamiętać, jakie odpadki wrzucamy do poszczególnych koszy, dzieci zagrają w grę – będzie to ekologiczny twister.

Mali odkrywcy przekonają się również, że niektórym zużytym przedmiotom możemy dać „drugie życie”, przerabiając je w całkiem nowe rzeczy – torby, biżuterię, a nawet instrumenty muzyczne. W trakcie spotkania dzieci będą mogły również zasadzić roślinki, które potem zabiorą do domu i będą obserwować ich wzrost.

W najbliższych miesiącach w ramach cyklu „Akademia Małego Odkrywcy” odbędą się:
 
  • 20 maja „Wytwórnia kolorów”
  • 17 czerwca „Mały detektyw”
Spotkania z cyklu „Akademia małego odkrywcy” odbywają się w godzinach 10-17. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.