08.05.2019 Zobacz kolorowe laboratorium!

 

 

11 maja w naszym Centrum będzie można zobaczyć wszystkie kolory tęczy! Podczas spotkania z cyklu „Akademia małych odkrywców” dzieci będą poszerzać wiedzę i obejrzą barwne eksperymenty. Wstęp wolny!

Z koloru czerwonego, niebieskiego i żółtego wyczarujemy wszystkie kolory tęczy! Dzieci odwiedzające 11 maja nasze Centrum dowiedzą się wielu faktów i ciekawostek o kolorach, które zostaną przedstawione dzięki barwnym eksperymentom. Kolorowe laboratorium zachwyci nawet największych sceptyków!

Podczas zajęć dzieci dokonają analizy barwników zawartych w mazakach oraz „pokolorują” wodę używając wykałaczki. Uczestnicy zajęć będą badać właściwości roztworu chlorku kobaltu, który zmienia kolor w zależności od temperatury, dowiedzą się, czy płyny mogą wędrować między naczyniami oraz dlaczego niektóre kolorowe ciecze nie chcą się ze sobą mieszać. Nie zabraknie tęczowych efektów, które będą wykorzystywały powszechnie dostępne składniki. Będzie się działo!

„Akademia małych odkrywców” odbędzie się 11. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12:00 do 18:00. Udział w zabawie jest bezpłatny. 
Serdecznie zapraszamy!

 

  Wróć do listy

 
Port Rumia C.H. Auchan ul. Grunwaldzka 108

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty