09.04.2019 Kapitan Fizyka na pomoc ludzkiemu zdrowiu – eksperymenty dla dzieci

 

 

Najważniejsze jest zdrowie – każdy wam to powie! Dzieci odwiedzające nasze Centrum 13 kwietnia odkryją wynalazki, które pomogły ludzkości w utrzymaniu dobrego zdrowia i obejrzą barwne eksperymenty. Udział w „Akademii małych odkrywców” jest bezpłatny.

Kolejne spotkanie w ramach „Akademii małych odkrywców” przedstawi działanie wynalazków, które są wykorzystywane w diagnostyce zdrowia i opisie stanu organizmu. Dzieci będą poznawać działanie urządzeń wykorzystujących prawa fizyki, a dzięki kreatywnym eksperymentom i pokazom zrozumieją ich mechanikę i przydatność w życiu codziennym.

Czy człowiek jest istotą stałocieplną? Uczestnicy zajęć spróbują znaleźć odpowiedź na to pytanie i sprawdzą w kamerze termowizyjnej temperaturę swojego ciała i skóry oraz temperaturę otoczenia. Prowadzący zajęcia wyjaśnią na ciekawych przykładach działanie ciśnieniomierza oraz ultradźwięków, które są wykorzystywane w badaniach. Najwięksi śmiałkowie sprawdzą, jak działa wariograf, czyli maszyna wykrywająca kłamstwo. Będzie się działo!  

Spotkanie z cyklu „Akademia małych odkrywców” odbędzie się 13 kwietnia. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12:00 do 18:00. Wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

 

  Wróć do listy

 
Port Rumia C.H. Auchan ul. Grunwaldzka 108

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty