23.01.2019 Mydlany świat chemii – eksperymenty dla dzieci

 

 

Chemiczne słonie, moc zapachów i baniek mydlanych – lekcja chemii może zaskoczyć! Dzieci odwiedzające 9 lutego nasze centrum dowiedzą się wielu ciekawostek o środkach myjących i obejrzą barwne eksperymenty. Udział w „Akademii małych odkrywców” jest bezpłatny.

Kolejne spotkanie w ramach „Akademii małych odkrywców” ukaże zupełnie inne oblicze… środków myjących! Dzieci będą poznawać właściwości substancji używanych w codziennym życiu, które można znaleźć na domowych półkach. Tym razem praktyczne zastosowanie „domowej” chemii zostanie zastąpione zabawą, a substancje posłużą do wykonania ciekawych i barwnych pokazów.

Niepękająca bańka mydlana, śnieżna wichura zamknięta w szklanym naczyniu, a nawet chemiczne słonie – eksperymenty chemiczne zaskoczą największych niedowiarków! Dzieci będą miały okazję odbijać bańki mydlane, jak piłki i stworzą roztwór „jojo” z małymi, skaczącymi kuleczkami. Mali chemicy poznają również sekret wyrabiania kuli kąpielowych i ozdobnych mydełek o niezwykłych kształtach i zapachach.

Spotkanie z cyklu „Akademia małych odkrywców” odbędzie się 9 lutego. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12:00 do 18:00. Wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy! 

 

  Wróć do listy

 
Port Rumia C.H. Auchan ul. Grunwaldzka 108

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty