09.01.2019 Poszukiwany genetyczny bliźniak chorego Damiana

 

 

12 stycznia w naszym centrum odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku do bazy Fundacji DKMS. Akcja ma na celu pomoc Damianowi Bojarowi z Rumi, który cierpi na anemię aplastyczną i wymaga przeszczepu.

Damian Bojar to 24-letni mieszkaniec Rumi. Jeszcze na początku 2018 roku był aktywnym studentem i dużo czasu poświęcał na uprawianie sportu. W lutym po raz pierwszy trafił do szpitala, natomiast w październiku okazało się, że cierpi na anemię aplastyczną i żadne leki nie są w stanie mu pomóc. Jedyną szansą na wyzdrowienie Damiana jest przeszczep szpiku, stąd apel do potencjalnych dawców.

12 stycznia w pasażu naszej galerii odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku. By dołączyć do bazy Fundacji DKMS wystarczy wypełnić formularz i pobrać wymaz z ust, co zajmuje do 10 min. Rejestracji będzie można również dokonać 13 stycznia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi oraz w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rumi.

Rejestracja dawców szpiku odbędzie się 12 stycznia od godz. 13.00 do 18.00 przy specjalnym stanowisku w pasażu centrum handlowego.

Serdecznie zachęcamy do dołączenia do akcji!

 

  Wróć do listy

 
Port Rumia C.H. Auchan ul. Grunwaldzka 108

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty