08.01.2019 Ładunki elektryczne z Franklinem – eksperymenty dla dzieci

 

 

Co zawdzięczamy Benjaminowi Franklinowi i jak wyglądałoby codzienne życie bez jego odkryć? Dzieci odwiedzające 12 stycznia nasze centrum dowiedzą się wielu ciekawostek o elektryczności i obejrzą barwne pokazy wyjaśniające to zjawisko. Udział w „Akademii małych odkrywców” jest bezpłatny.

Generator Van De Graaffa, elektromagnesy oraz zestaw kontrolujący makey makey, który pozwala na grę, wykorzystując do tego cytrynę czy ogórka, to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na odwiedzających 12 stycznia. Mali odkrywcy poznają tym razem ciekawostki związane z elektrycznością i obejrzą interesujące eksperymenty, które wyjaśnią na pozór skomplikowane zjawiska.

Żądne wiedzy maluchy będą mieć okazję zobaczyć, jak zbudowane są głośniki oraz dowiedzą się o najnowszych sposobach na przekazywanie informacji za pomocą światłowodów. Aby wyjaśnić znaczenie ładunków dodatnich i ujemnych, prowadzący zajęcia posłużą się ciekawymi przykładami, które przemówią do wyobraźni dzieci. Zdobyta wiedza z pewnością przyda się nie tylko podczas zajęć w szkole.

Spotkanie z cyklu „Akademia małych odkrywców” odbędzie się 12 stycznia od godz. 12:00 do 18:00. Wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

 

  Wróć do listy

 
Port Rumia C.H. Auchan ul. Grunwaldzka 108

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty