02.08.2018 Robimy burzę w szklance wody – eksperymenty dla dzieci

 

 

Czy z mleka da się zrobić zachód słońca, a w butelce zmieścić tornado? Mali odkrywcy, którzy odwiedzą nasze centrum 11 sierpnia dowiedzą się wielu ciekawostek o zjawiskach atmosferycznych i będą świadkami barwnych eksperymentów. Udział w „Akademii małych odkrywców” jest bezpłatny.

Kolejne spotkanie z cyklu „Akademia małych odkrywców” będzie skupione na tematyce zjawisk atmosferycznych. Maluchy będą świadkami efektownych pokazów, które pozwolą im zrozumieć proste zasady fizyki i chemii. W pasażu galerii powstaną barwne zjawiska przypominające zachód słońca, tęczę, burzę, erupcję wulkanu czy mgłę.

Mali odkrywcy dowiedzą się, że z zamrożonego dwutlenku węgla można wyczarować mgłę, a także zamknąć ją w bańkach mydlanych. Niezwykłe efekty da również mieszanie wody z mlekiem pod odpowiednim kątem padania światła – kolorowy eksperyment będzie przypominać zachód słońca. Z prostych materiałów i substancji prowadzący zajęcia uzyskają efekty przypominające burzę, tornado, erupcję wulkanu czy tęczę. Podstawy fizyki i chemii przydadzą się maluchom nie tylko w szkole!
Spotkanie z cyklu „Akademia małych odkrywców” odbędzie się 11 sierpnia od godz. 12:00 do 18:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 
Serdecznie zapraszamy!

 

  Wróć do listy

 
Port Rumia C.H. Auchan ul. Grunwaldzka 108

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty