04.03.2018 Zabawa światłem i optyczne eksperymenty

 

Jak wygląda świat w skali mikro? Co kryje się w kropli wody i dlaczego piraci często używali lunety? Odpowiedzi na podobne, związane z optyką i fizyką pytania, znajdą już wkrótce mali goście naszego centrum. Kolejne spotkanie z cyklu „Akademia małych odkrywców” już 10 marca. Wstęp wolny!

W najbliższą sobotę 10 marca na małych, żądnych wiedzy odkrywców czekają rozmaite eksperymenty i pokazy, których tematem przewodnim będzie optyka i światło. Maluchy przeniosą się w czasie, aby zobaczyć, jak wyglądały początki kina i jak uzyskać efekt ruchu obrazów na ekranie. Najbardziej dociekliwi dowiedzą się, jak powstają iluzje optyczne oraz zobaczą obrazki, które na pierwszy rzut oka wydają się czymś zupełnie innym. Nie zabraknie zabawy światłem, a dzięki różnobarwnym filtrom dzieci zobaczą świat w zupełnie innych barwach.

Prawa fizyki i ciekawostki z nią związane zostaną przedstawione w prosty i kreatywny sposób, tak aby zachęcić ciekawych świata odkrywców do samodzielnych poszukiwań oraz rozwijania pasji. Fani barwnych eksperymentów będą mogli zobaczyć różnokolorową tęczę, a wszystko to dzięki rozszczepieniu światła, które jest uznawane za jedno z najważniejszych odkryć ludzkości. Dzieci dowiedzą się również, jak działają na pozór skomplikowane przyrządy, takie jak mikroskop optyczny, luneta czy peryskop.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu „Akademia małych odkrywców”, która odbędzie się 10 marca. Bezpłatne zajęcia będą prowadzone od godz. 12:00 do 18:00. Wstęp bezpłatny!

 

  Wróć do listy

 
Port Rumia C.H. Auchan ul. Grunwaldzka 108

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty