10.01.2018 Zobacz spektakularne pokazy chemiczne

 

Gotowi na wielkie chemiczne show? Spektakularne pokazy z kolorowymi substancjami mogą nie tylko zaskoczyć, lecz też odkryć w każdym ciekawego świata naukowca. Już 13 stycznia zapraszamy wszystkie maluchy na spotkanie z cyklu „Akademia małych odkrywców”.

Pierwsze w tym roku spotkanie „Akademii małych odkrywców” zdominują barwne pokazy chemiczne. Mali naukowcy dowiedzą się, że chemia jest nauką o wielu kolorach, a mając odpowiednią wiedzę można samodzielnie stworzyć w probówkach fantazyjne barwy. Dzieci nie tylko zobaczą zachwycające pokazy tworzenia wszystkich kolorów tęczy, lecz również dowiedzą się, jak zostały wykonane dzięki różnorodnym substancjom.

Wschód i zachód słońca w probówce? Nic prostszego! Wykorzystane substancje będą wchodzić w interakcję, i tak żółty płyn zamieni się w pomarańczowy i… na nowo przybierze barwę słońca. W kolbie reakcyjnej powstanie złoty deszcz, a bezbarwny roztwór będzie zachowywać się jak kameleon, zamieniając się w różowy, niebieski czy zielony. Mali odkrywcy dowiedzą się również, czym jest błękit metylowy i jakie ma właściwości. Ciekawi barwnych pokazów z chemią w roli głównej?

Serdecznie zapraszamy na pokazy chemiczne, które odbędą się 13 stycznia 2018 r. Zajęcie będą prowadzone od godz. 12:00 do 18:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

 

  Wróć do listy

 
Port Rumia C.H. Auchan ul. Grunwaldzka 108

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty