02.06.2017 Weekendowe wielkie eksperymentowanie

 

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na „Interaktywną wystawę eksperymentów”, która odbędzie się 10 i 11 czerwca. Dzięki 22 interaktywnym urządzeniom i eksponatom każdy, kto odwiedzi naszą galerię będzie mógł samodzielnie wykonać fascynujące eksperymenty naukowe. Wstęp wolny!

Idea spotkań z cyklu „Akademia Małych Odkrywców” opiera się na zasadzie „Dotknij, sprawdź, zrozum”. Ich celem jest nauka poprzez zabawę i wprowadzenie dzieci w świat wiedzy z zakresu fizyki, chemii, matematyki, biologii i techniki poprzez pokazy i uczestnictwo w ciekawych eksperymentach naukowych. Asystujący podczas warsztatów animatorzy zachęcają najmłodszych do eksperymentowania, ponieważ tylko w ten sposób można efektywnie uczyć się, poznawać świat i zagadnienia nim rządzące. Zajęcia pomagają dzieciom poznać prawdziwe i przyjazne oblicze nauk ścisłych i przełamać bariery edukacyjne.

Tym razem na gości naszej galerii czeka prawdziwe eksperymentalne eldorado. W weekend 10 – 11 czerwca odbędzie się „Interaktywna wystawa eksperymentów”. Maluchy, które wraz z rodzicami odwiedzą galerię, będą mogły pod okiem animatorów przeprowadzić doświadczenia naukowe przy pomocy specjalnie przygotowanych 22 interaktywnych urządzeń i eksponatów. Wszystkie eksponaty na wystawie będą wyposażone w tablicę typu roll-up, na której znajdą się: krótki opis zagadnienia, rys historyczny, polecenie wykonania zadania, wyjaśnienia oraz ciekawostki. Dzięki tym informacjom najmłodsi lepiej zrozumieją zasady przeprowadzanych doświadczeń i będą mogli samodzielnie wykonać eksperymenty.

„Interaktywna wystawa eksperymentów” odbędzie się 10 i 11 czerwca, rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do godziny 18.00.

 

  Wróć do listy

 
Port Rumia C.H. Auchan ul. Grunwaldzka 108

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty