25.06.2014 Fotorelacja z akcji „My nie gryziemy”

 

W pierwszym tygodniu czerwca, a dokładniej 6go i 7go bieżącego miesiąca, Wielki amerykański Truck Fundacji Ewy Naworol odwiedził Rumię. Tym razem gospodarzem był Port Rumia Centrum Handlowe Auchan.

Przyjazd fundacji miał miejsce w związku z ogólnopolską akcją edukacyjną dla dzieci o nazwie „My Nie Gryziemy”, która trwa w ramach działań fundacji od końca marce i ma na celu uświadamianie najmłodszych mieszkańców polski na temat profilaktyki ataków i pogryzień przez psy oraz bezpieczeństwa obcowania ze zwierzętami.

Podczas godzinnych prelekcji udzielanych przez specjalistów i wolontariuszy fundacji, oprócz tematów przewodnich można było dowiedzieć się o pochodzeniu psów, o ich zachowaniach i reakcjach dyktowanych instynktem a także o odpowiedzialnym wychowywaniu i odpowiednim żywieniu czworonogów.

Ciężarówkę odwiedzały zorganizowane grupy dzieci z miejskich placówek edukacyjnych oraz indywidualnie przybyli miłośnicy zwierząt, zarówno ci najmłodsi jak i dorośli.

Wszyscy z naszych słuchaczy mieli okazję podzielenia się własnymi spostrzeżeniami dotyczącymi ich pupili a także uzyskania wyczerpujących odpowiedzi na pytania zadawane specjalistom.

Dzięki uprzejmości Centrum Auchan, wolontariusze fundacji mieli okazję przeszkolić prawie 400 osób, z których każdy otrzymał książeczkę pomocną do utrwalenia wiedzy, oraz dyplom ukończenia kursu.

Wielu wychowawców grup dzieci odwiedzających fundacyjnego Trucka, zapowiedziało swoją wizytę z innymi klasami w przyszłym sezonie, tak więc Rumia na pewno będzie stałym punktem na mapie akcji „My Nie Gryziemy”.

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym nas osobom za zainteresowanie i czynny udział w prezentacjach.

Mamy nadzieję, że nasze odwiedziny zaowocują bezpieczeństwem dzieci w kontaktach z psami a także przyczynią się do odpowiedniego traktowania zwierząt i darzenia ich szacunkiem i miłością.

 

 

  Wróć do listy

 
Port Rumia C.H. Auchan ul. Grunwaldzka 108

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty