19.09.2013 Ale był kosmos!

 

W sobotę, 7 września goście naszej galerii przeżyli wręcz nieziemskie chwile. Port Rumia odwiedziło bowiem jedyne w Polsce Astronomiczne Laboratorium Mobilne Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Na fanów kosmicznych przestrzeni czekały również teleskopowe obserwacje słońca, fascynujące warsztaty oraz gość specjalny – Mikołaj Kopernik.

Goście naszej galerii mieli wyjątkową okazję, aby – nie odrywając nóg od Ziemi – poznać tajemnice skrywane w przestrzeni kosmicznej. Międzyplanetarne podróże umożliwiło im mobilne planetarium, w którym każdy mógł bezpłatnie wziąć udział w sześciu wyjątkowych projekcjach, ukazujących między innymi unikatowość naszej planety, przebieg życia widocznych na niebie gwiazd czy historię astronomii. 

Za pomocą wyposażonych w specjalne filtry teleskopów, każdy mógł bezpiecznie przyjrzeć się Słońcu i jego aktywności. Po wizycie w laboratorium, pojęcia takie jak plamy czy widmo słoneczne nie były już nikomu obce.

Teleskopowej obserwacji nieba towarzyszyły również warsztaty astronomiczne, podczas których młodzi astronomowie poznawali historię i naturę meteorytów. Sporo wiedzy, maluchy mogły również zasięgnąć od gościa specjalnego – Mikołaja Kopernika. Profesjonalny aktor olsztyńskiego Teatru im. Jaracza, wcielający się w wielkiego uczonego, odpowiadał na pytania najmłodszych i prezentował atrakcyjny instrument astronomiczny – sferę armilarną, będącą modelem sklepienia niebieskiego.

Wszystkie atrakcje, które odbyły się podczas akcji „Nieziemskie chwile” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony najmłodszych uczestników, ale i dorosłych fanów gwiezdnych podróży. 

 

 

 

  Wróć do listy

 
Port Rumia C.H. Auchan ul. Grunwaldzka 108

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty